در زندگی همیشه اتفاقات غیر منتظره وجود دارند، اما هر چه برنامه ریزی کاری و شخصی دقیق تری داشته باشیم، می توانیم امیدوار باشیم که نتایج بهتری خواهیم گرفت.

درباره برنامه ریزی در زندگی شخصی ، کاری و تحصیلی صحبت های زیادی شده است و من هم تصممیم دارم در این سایت در فرصت های بعدی نکته های مفید را برایتان بیان کنم.

اما الان می خواهم ۲ نکته کاربردی و تاثیر گذار در برنامه ریزی در زندگی شخصی و کاری را بگویم که قطعا می تواند تغییرات محسوسی را ایجاد کند.

برنامه ریزی زندگیبرنامه ریزی در زندگی

نکته اول: تخمین بزنید برای یک کار چقدر زمان نیاز دارید. خیلی وسواس به خرج ندهید که تخمین شما درست و بی نقص باشد. کم کم مهارت شما برای تخمین زدن بیشتر می شود.

در هر صورت هر مقدار زمانی را که تخمین زدید، ۲۵ درصد به آن اضافه کنید. مثلا اگر برای انجام فعالیتی یک ساعت زمان پیش بینی کردید، در لیست خود یک ساعت و ۱۵ دقیقه در نظر بگیرید. یعنی ۲۵ درصد بیشتر را لحاظ کرده اید.

این ۲۵ درصد برای انجام فعالیت هایی است که با آن آشنایی دارید یا قبل از این انجامش داده اید. برای اموری که جدید هستند و تجربه ای در انجام دادنشان ندارید، به جای ۲۵ درصد، ۵۰ درصد به زمان تخمینی خود اضافه کنید.

نکته دوم: اگر در برنامه ریزی تازه کار هستید، همیشه برای نصف زمان خود این کار را انجام دهید. یعنی نصف وقت خود را خالی بگذارید تا بتوانید با استفاده از آن تاخیر ها و کاستی های ایجاد شده را جبران نمایید.

حتما شما هم دیده اید که خیلی از آدم ها می دانند برنامه ریزی چیست و چگونه باید آن را نوشت؛ اما با وجود این به نتایج دلخواه خود دست نیافته اند. آن چه مهم تر از برنامه ریزی می باشد، تحقق بخشیدن به برنامه ریزی و اجرای درست آن می باشد.

امیدوارم این ۲ نکته کوچک در تغییر زندگی شما تاثیر مثبتی داشته باشد. خوشحال می شوم شما هم نظرات ارزشمند خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ارادتمند

علی حسن پور

۲ نکته کاربردی و تاثیر گذار در برنامه ریزی در زندگی شخصی و کاری

برنامه ,ریزی ,نکته ,زندگی ,تخمین ,زمان ,برنامه ریزی ,در زندگی ,ریزی در ,۲ نکته ,در برنامه

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

gostore / ایتا طلایی / دانلود ایتاطلایی / دانلود ایتا طلایی / addisfaicomp ftadylulre nducenchlormers chakavakno تیم جهانی وسترن بیوتی Christina buy-nod32 alborzrayanek